Amber Round Reflector, Class A Reflex, Cushioned Adhesive Backing for Mounting, 3-1/4" Diameter
(Pack of
2)
SKU:12574 Item#: 12574
Red located on rear end of vehicle
Amber located on front and middle of vehicle
Type: Class A reflex reflectorLens: 3" dia.Mounting: Cushioned adhesive backing
Not to be used as a substitute for High-Intensity Reflective Tape or Conspicuity Tape
Couldn't load pickup availability
Catalog page#: 23-28
Frequently Bought Together
Convex Glass Replacement Mirror Head 5-5/8"
Couldn't load pickup availability
Round Reflector Red 3-1/4"
Couldn't load pickup availability
Document Holder 5.86"
Couldn't load pickup availability
P Series Lead Clip-On Wheel Weight 1oz
Couldn't load pickup availability
P Series Lead Clip-On Wheel Weight 1-1/2oz
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Stick-On/Screw Mountable Reflector Yellow
Couldn't load pickup availability
Wide-Angle Reflector Amber 4-5/16 x 1-13/16"
Couldn't load pickup availability
Sealed Center-Mount Reflector Yellow 3-1/2"
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Lawson Open & Shut Nut & Bolt Loosener, Rust Penetrant, SKU DA6152, 20 oz Aerosol Can
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Twist Knot Wire Wheel 3" Dia., .014" Wire Dia., 1/4" Shank
Couldn't load pickup availability
Mega-Stick
Couldn't load pickup availability
Wire Cup Brush 2-3/4" Dia., .020" Wire Dia., 5/8"-11 Arbor
Couldn't load pickup availability
Twist Knot Wire Wheel 3" Dia., .014" Wire Dia., 1/4" Shank
Couldn't load pickup availability
Mega-Stick
Couldn't load pickup availability
Wire Cup Brush 2-3/4" Dia., .020" Wire Dia., 5/8"-11 Arbor
Couldn't load pickup availability
Product Description
Red located on rear end of vehicle Amber located on front and middle of vehicle
Type: Class A reflex reflectorLens: 3" dia.Mounting: Cushioned adhesive backing
Not to be used as a substitute for High-Intensity Reflective Tape or Conspicuity Tape
Technical Specifications
| Item#: | 12574 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | B475A |
| Lens Color | Amber |
| Lens Diameter | 3-1/4 " |
| Lens | Round |
| Mounting Type | Adhesive |
| Dimensions | 3-1/4 " Dia. |
| Description | Reflector - Amber |
| UNSPSC #: | 25172900 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.08 lb |
