Sheet Metal Screw, Phillips Pan Head, Steel, Zinc Finish, #8 x 1-1/2"
(Pack of
50)
SKU:85222 Item#: 85222
Sheet Metal Screw, Phillips Pan Head, Steel, Zinc Finish, #8 x 1-1/2"
Read MoreCouldn't load pickup availability
Catalog page#: 5-4
Frequently Bought Together
Self-Drilling Screw Hex Head 1/4-14 x 1"
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/8"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Self-Drilling Screw Hex Head #12-14 x 1"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 5 Steel 5/16-18
Couldn't load pickup availability
Sheet Metal Screw Phillips Pan Head #10 x 3/4"
Couldn't load pickup availability
Machine Screw Phillips Pan Head #10-24 x 1"
Couldn't load pickup availability
Self-Drilling Screw Hex Head 1/4-14 x 2"
Couldn't load pickup availability
Sheet Metal Screw Phillips Pan Head #14 x 3/4"
Couldn't load pickup availability
Sheet Metal Screw Phillips Pan Head #10 x 1-1/2"
Couldn't load pickup availability
Sheet Metal Screw Phillips Pan Head #10 x 1-1/2"
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Lawson Open & Shut Nut & Bolt Loosener, Rust Penetrant, SKU DA6152, 20 oz Aerosol Can
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Product Description
Sheet Metal Screw, Phillips Pan Head, Steel, Zinc Finish, #8 x 1-1/2"Technical Specifications
| Item#: | 85222 |
|---|---|
| Diameter | #8 |
| Length | 1-1/2 " |
| Head Style | Pan |
| Screw Type | Sheet Metal |
| Finish | Bright Zinc |
| Material | Carbon Steel |
| Drive | Phillips |
| Size | 8X1-1/2 " |
| Type | Sheet Metal Screw |
| UNSPSC #: | 31161506 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.37 lb |
