Metric Drain Plug with Rubber Gasket for Chrysler, M14-1.50 Thread, 13mm Hex
(Pack of
2)
SKU:KT13214 Item#: KT13214
Metric Drain Plug with Rubber Gasket for Chrysler, M14-1.50 Thread, 13mm Hex
Read MoreFrequently Bought Together
Splash Shield Retainer Nylon 1"
Couldn't load pickup availability
MCN Series Lead Clip-On Wheel Weight 1-1/4 oz
Couldn't load pickup availability
MCN Series Lead Clip-On Wheel Weight 1/4 oz
Couldn't load pickup availability
Drain Plug 1/2 Oversize Sealrit
Couldn't load pickup availability
Drainplug 6mm-1.00 x 12mm
Couldn't load pickup availability
Oil Drain Plug With Gasket M12-1.25
Couldn't load pickup availability
Phillips Round Washer Head Trim Drill Point Screw
Couldn't load pickup availability
Tire Bead Lubricant 1gal
Couldn't load pickup availability
Cable Tie Nylon 155mm
Couldn't load pickup availability
Rubber Expansion Plug 2-1/8"
Couldn't load pickup availability
Steel Expansion Plug Concave 9/16"
Couldn't load pickup availability
Copper Crushable Drain Plug Gasket M20 x M26
Couldn't load pickup availability
Utility Knife, Folding , 4" Closed
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Product Description
Metric Drain Plug with Rubber Gasket for Chrysler, M14-1.50 Thread, 13mm HexTechnical Specifications
| Item#: | KT13214 |
|---|---|
| Diameter | M14 |
| Thread Pitch | 1.5 mm |
| Thread Size | M14-1.50 |
| Hex Size | 13 mm |
| Gasket Type | Rubber |
| OEM Number | Chrysler 6504018, Chrysler 6506214AA, Mitsubishi 6506100AA, Volkswagen 7B0-103-624 |
| Description | Drain Plug w/ Rubber Gasket |
| UNSPSC #: | 40141738 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 3.64 lb |
