Shroud Insulating Button, Nylon, Black, 11/16" Head, 5/16 x 5/8" Stem Size
(Pack of
50)
SKU:P21462 Item#: P21462
SELF-DESTRUCT Button Cannot be Removed Without Breaking
OEM Nos.: Chrysler 3691590 and 6031321, Ford 389358, GM 332364
11/16" Head Dia.
5/16" Stem Dia.
5/8" Stem Length
Black
Couldn't load pickup availability
Frequently Bought Together
Splash Shield Retainer Nylon 1"
Couldn't load pickup availability
MCN Series Lead Clip-On Wheel Weight 1-1/4 oz
Couldn't load pickup availability
MCN Series Lead Clip-On Wheel Weight 1/4 oz
Couldn't load pickup availability
Front Bumper and Radiator Support Drive Rivet
Couldn't load pickup availability
Front/Rear Bumper Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Universal Neoprene Captive Brass Well Nut #8-32
Couldn't load pickup availability
Trim Panel Retainer Clip Plastic White 1/2"
Couldn't load pickup availability
Bumper Push-Type Retainer Nylon 18mm
Couldn't load pickup availability
Door Panel Retainer Plastic 19.5mm
Couldn't load pickup availability
Phillips Round Washer Head Trim Drill Point Screw
Couldn't load pickup availability
Tire Bead Lubricant 1gal
Couldn't load pickup availability
Cable Tie Nylon 155mm
Couldn't load pickup availability
Utility Knife, Folding , 4" Closed
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Product Description
SELF-DESTRUCT Button Cannot be Removed Without Breaking OEM Nos.: Chrysler 3691590 and 6031321, Ford 389358, GM 332364
11/16" Head Dia.
5/16" Stem Dia.
5/8" Stem Length
Black
Technical Specifications
| Item#: | P21462 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Style | Insulating |
| Head Diameter | 11/16 " |
| Stem Length | 5/8 " |
| Stem Diameter | 5/16 " |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| Kent Complete 3 Location | A - 14 |
| Quantity Per Package | 50.0000 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.09 lb |
