Rocker Molding Retainer for Ford Explorer 1993+, Plastic, Black, Fits 8mm Hole, 16mm Head, 20mm Overall Length
(Pack of
25)
SKU:P20681M01 Item#: P20681M01
Ford Explorer 1993+
OEM Nos.: Ford N807721-S, Chrysler 6504043
M8 Hole, M16 Head Dia.
20mm Overall Length
Plastic
Couldn't load pickup availability
Frequently Bought Together
Bumper Cover and Fender Shield Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
MCN Series Lead Clip-On Wheel Weight 1 oz
Couldn't load pickup availability
Radiator Side Air Baffle Retainer Nylon 11/16"
Couldn't load pickup availability
Wheel House Molding Split Rivet Aluminum 3/16"
Couldn't load pickup availability
Front License Plate to Bumper Cover Split Rivet
Couldn't load pickup availability
Air Inlet Grille/Bumper Fascia Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Type G Miniature Hose Clamp 10.5 - 13Mm
Couldn't load pickup availability
Split-Type Rivet 1/4 Diameter. 3/16-3/8 Grip
Couldn't load pickup availability
Pushnut Bolt Retainer 7/16 Bolt, 27/32 O.D.
Couldn't load pickup availability
P Series Lead Clip-On Wheel Weight 1-1/4oz
Couldn't load pickup availability
Hex Flange Spinlock Nut Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Rear Bumper Cover Retainer Plastic 18mm
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 1/2-13
Couldn't load pickup availability
Locknut with Nylon Insert Grade 8 5/16-18
Couldn't load pickup availability
Utility Knife, Folding , 4" Closed
Couldn't load pickup availability
Product Description
Ford Explorer 1993+ OEM Nos.: Ford N807721-S, Chrysler 6504043
M8 Hole, M16 Head Dia.
20mm Overall Length
Plastic
Technical Specifications
| Item#: | P20681M01 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Head Diameter | 16 mm |
| Overall Length | 20 mm |
| Fits Hole Size | 8 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.06 lb |
