Rocker Panel Molding Drive Rivet for GM and Suzuki, Plastic, Black, M6 Hole Size, 2-5mm Grip Range
(Pack of
5)
SKU:54297 Item#: 54297
GM and Suzuki
OEM Nos.: GM 96057846, Hyundai and Kia 86155-22000, Mitsubishi MB475404, Suzuki 09409-07308, Toyota 90467-07076
M6 Hole Dia.
2mm 5mm Grip Range
Couldn't load pickup availability
Frequently Bought Together
Front Bumper Fascia Retainer Plastic 15mm
Couldn't load pickup availability
Radiator Panel Retainer Nylon 1"
Couldn't load pickup availability
Fascia and General Purpose Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Radiator Shroud Screw Rivet Plastic 1/4"
Couldn't load pickup availability
Fir Tree Cable Tie 8"
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Nylon M8
Couldn't load pickup availability
Door Assembly Pull Rivet Aluminum/Steel 3/16"
Couldn't load pickup availability
Horn Connector Pigtail
Couldn't load pickup availability
Rubber Nut #8-32 Thread .750 Head Diameter
Couldn't load pickup availability
MCN Series Lead Clip-On Wheel Weight 1-1/2 oz
Couldn't load pickup availability
PZ Series Zinc Clip-On Wheel Weight 1-1/4oz
Couldn't load pickup availability
PZ Series Zinc Clip-On Wheel Weight 2oz
Couldn't load pickup availability
Self-Drilling Screw Hex Head #10-16 x 3/4"
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 5/8-11
Couldn't load pickup availability
Flat Washer Grade 12 Thru-Hardened Steel M10
Couldn't load pickup availability
Product Description
GM and Suzuki OEM Nos.: GM 96057846, Hyundai and Kia 86155-22000, Mitsubishi MB475404, Suzuki 09409-07308, Toyota 90467-07076
M6 Hole Dia.
2mm 5mm Grip Range
Technical Specifications
| Item#: | 54297 |
|---|---|
| Type | Rivet |
| Style | Rocker |
| Fits Hole Size | 6 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Grip Range | 2.0 - 5.0 mm |
| Quantity Per Package | 5.0000 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.01 lb |
