Sheet Metal Plug, Polyethylene, Black, Fits 1/2" Hole, Fits 14-26 Gauge Material
(Pack of
25)
SKU:KT11469 Item#: KT11469
7/8" Head Dia. for 1/2" Hole
14 Ga. 26 Ga. Range
Black Polyethylene
Couldn't load pickup availability
Catalog page#: 26-333
Frequently Bought Together
P Series Lead Clip-On Wheel Weight 0.50oz
Couldn't load pickup availability
Shroud Insulating Button Nylon 11/16"
Couldn't load pickup availability
P Series Lead Clip-On Wheel Weight 0.75oz
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Symphony All Season Blade 22"
Couldn't load pickup availability
Front and Rear Bumper Fascia Retainer Plastic 1"
Couldn't load pickup availability
Automotive Relay Normally Open with Bracket
Couldn't load pickup availability
Backup Alarm 97dB
Couldn't load pickup availability
Universal Neoprene Captive Brass Well Nut #10-32
Couldn't load pickup availability
Sheet Metal Plug Polyethylene Fits 3/4" Hole
Couldn't load pickup availability
Sheet Metal Plug Fits Polyethylene 1" Hole
Couldn't load pickup availability
Universal Neoprene Captive Brass Well Nut 5/16-18
Couldn't load pickup availability
High Solids Paints Gloss Black
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Product Description
7/8" Head Dia. for 1/2" Hole 14 Ga. 26 Ga. Range
Black Polyethylene
Technical Specifications
| Item#: | KT11469 |
|---|---|
| Type | Hole Plug |
| Fits Hole Size | 1/2 " |
| Head Diameter | 7/8 " |
| Material | Black Polyethylene |
| Description | Sheet Metal Plug |
| Fits Material (2) | 14 - 26 Gauge |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.03 lb |
