Side Marker Lamp Nut for Ford Taurus 1986+, Nylon, Blue, #8 Screw Size, Fits 7/32 x 7/32" Hole
(Pack of
25)
SKU:P42500 Item#: P42500
Ford Taurus 1986+
Mercury Sable 1986+
Ford OEM No. N802376-S
Couldn't load pickup availability
Catalog page#: 26-5
Frequently Bought Together
Tire Bead Lubricant 1gal
Couldn't load pickup availability
Cable Tie Nylon 155mm
Couldn't load pickup availability
Bumper Cover and Fender Shield Push-Type Retainer
Couldn't load pickup availability
Extruded U-Nut Steel M6-1
Couldn't load pickup availability
Fender Washer Oversized 1/4" ID 1-1/4" OD
Couldn't load pickup availability
Wheel House Molding Split Rivet Aluminum 3/16"
Couldn't load pickup availability
Drive Rivet Plastic 7mm Hole
Couldn't load pickup availability
Metric Extruded U-Nut W/ Locking Thread
Couldn't load pickup availability
Interior Trim Retainer Plastic 25mm
Couldn't load pickup availability
Traditional Style Wiper Blade 22"
Couldn't load pickup availability
P Series Lead Clip-On Wheel Weight 0.25oz
Couldn't load pickup availability
P Series Lead Clip-On Wheel Weight 1-1/4oz
Couldn't load pickup availability
180-degree Wide Beam Head Light with Side Light
Couldn't load pickup availability
Waterproof Work Aqua Light 66 LED
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 1/2-13
Couldn't load pickup availability
Product Description
Ford Taurus 1986+ Mercury Sable 1986+
Ford OEM No. N802376-S
Technical Specifications
| Item#: | P42500 |
|---|---|
| Type | Nut |
| Style | Lights |
| Fits Hole Size | 7/32 x 7/32 " |
| Material | Nylon |
| Color | Blue |
| Screw Size | # 8 |
| Panel Thickness | 5/32 " |
| Length | 1/4 " |
| Width | 3/8 " |
| Quantity Per Package | 25.0000 |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.125 lb |
