Splash Shield and Wheel Well Cover Retainer for Chrysler 1988+, Nylon, Black, 7/8" Head, 5/16 x 1-3/32" Stem Size
(Pack of
50)
SKU:P18336 Item#: P18336
Chrysler 1988+
Hood Seal Retainer for GM 1989+
OEM Nos.: GM 22547243, Chrysler 6501916
7/8" Bottom Head Dia.
5/16" Stem Dia
. 1-3/32" Stem Length
Black Nylon
Couldn't load pickup availability
Frequently Bought Together
PZ Series Zinc Clip-On Wheel Weight 1/2oz
Couldn't load pickup availability
P Series Lead Clip-On Wheel Weight 1-3/4oz
Couldn't load pickup availability
Fender Washer 1/4 Bolt Size 1-1/4 O.D.
Couldn't load pickup availability
Phillips Truss Head Self-Drilling Screw #8
Couldn't load pickup availability
Glass Stop and Roller Blind Rivet and Mandrel
Couldn't load pickup availability
Bumper Fascia Retaining Clip Nylon Black 25mm
Couldn't load pickup availability
Splash Shield and Fascia Retainer Nylon 1"
Couldn't load pickup availability
Hex Flange Spinlock Nut Steel 1/4-20
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 5 Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Lock Washer Alloy Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Product Description
Chrysler 1988+ Hood Seal Retainer for GM 1989+
OEM Nos.: GM 22547243, Chrysler 6501916
7/8" Bottom Head Dia.
5/16" Stem Dia
. 1-3/32" Stem Length
Black Nylon
Technical Specifications
| Item#: | P18336 |
|---|---|
| Type | Retainer |
| Head Diameter | 7/8 " |
| Stem Length | 1-3/32 " |
| Stem Diameter | 5/16 " |
| Material | Nylon |
| Color | Black |
| UNSPSC #: | 25172502 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.18 lb |
