Oil Drain Plugs and Gasket Assortment, 1/2" to M14, Rubber, Nylon, 22 Items, 147 Pieces, Storage Drawer
(Pack of
1)
SKU:1637118 Item#: 1637118
22 Items, 147 Pieces
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Fender Washer Oversized 3/8" ID 1-1/2" OD
Couldn't load pickup availability
MCN Series Lead Clip-On Wheel Weight 1-1/2 oz
Couldn't load pickup availability
PZ Series Zinc Clip-On Wheel Weight 1-1/4oz
Couldn't load pickup availability
Oil Drain Plug Coppr Crush Gasket 1/2 Id
Couldn't load pickup availability
M14-1.5 Oil Drain Plug With Gasket
Couldn't load pickup availability
Oil Drain Plug M12-1.25
Couldn't load pickup availability
MCN Series Lead Clip-On Wheel Weight 1/4 oz
Couldn't load pickup availability
Tubeless Tire Snap-In Valve 1-1/4"
Couldn't load pickup availability
Euro-Style Air Chuck 1/4" FNPT
Couldn't load pickup availability
Copper Drain Plug Gasket/Sealing Ring M10 x M16
Couldn't load pickup availability
Steel Drain Plug Gasket/Rubber Seal 1/2"
Couldn't load pickup availability
Rubber Expansion Plug 1-1/2"
Couldn't load pickup availability
Master Series Penlight Flashlight
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/8"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/2-13
Couldn't load pickup availability
Product Description
22 Items, 147 PiecesTechnical Specifications
| Item#: | 1637118 |
|---|---|
| Diameter | 1/2" to M14 |
| Includes | Drain Plug Diameters 1/2" to M14 with Replacement Gaskets |
| Number of Pieces | 147 |
| Number of Items | 22 |
| Description | Drain Plugs and Replacement Gasket Drawer |
| UNSPSC #: | 40141738 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 10.8467 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
