Stainless Steel Senior West Coast Replacement Head for 90393, 5/16" Mounting Stud, 6-1/2 x 16"
(Pack of
1)
SKU:90394 Item#: 90394
All Lawson mirror heads and assemblies comply with proposed rules set by D.O.T. Standard No. 4910-59M
6-1/2" x 16"
Stainless steel pillow back head
Domed caps assure rigidity and protect glass
5/16" mounting stud
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Catalog page#: 23-26
Frequently Bought Together
Convex Glass Replacement Mirror Head 5-5/8"
Couldn't load pickup availability
Round Reflector Amber 3-1/4"
Couldn't load pickup availability
Round Reflector Red 3-1/4"
Couldn't load pickup availability
P Series Lead Clip-On Wheel Weight 1oz
Couldn't load pickup availability
P Series Lead Clip-On Wheel Weight 1-1/2oz
Couldn't load pickup availability
Front Fender Push-Type Retainer Nylon 20mm
Couldn't load pickup availability
Convex Center-Mount Spot Mirror Assembly 6"
Couldn't load pickup availability
Outer Protective Bumper Type Mirror 9-3/4"
Couldn't load pickup availability
90° Extension Arm 4-1/2"
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Lawson Open & Shut Nut & Bolt Loosener, Rust Penetrant, SKU DA6152, 20 oz Aerosol Can
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Product Description
All Lawson mirror heads and assemblies comply with proposed rules set by D.O.T. Standard No. 4910-59M 6-1/2" x 16"
Stainless steel pillow back head
Domed caps assure rigidity and protect glass
5/16" mounting stud
Technical Specifications
| Item#: | 90394 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | 617X |
| Style | Senior West Coast |
| Mounting | 5/16" Stud |
| Housing | Stainless Steel |
| Size | 6-1/2 x 16 " |
| Description | Stainless Steel Replacement Head |
| UNSPSC #: | 25172604 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 3.0 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
