Shaft Collar, One-Piece Split, Stainless Steel, Plain Finish, 2" Bore x 3" OD x 11/16" Width, 5/16-24 x 7/8" Screw
(Pack of
1)
SKU:1321599 Item#: 1321599
Shaft Collar, One-Piece Split, Stainless Steel, Plain Finish, 2" Bore x 3" OD x 11/16" Width, 5/16-24 x 7/8" Screw
Read MoreFrequently Bought Together
Shaft Collar Two-Piece 1/4" Bore
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Two-Piece 1-1/4" Bore
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Two-Piece 1" Bore
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Set Screw 2" Bore
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar One-Piece Split 2-1/2" Bore
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Set Screw 1/2" Bore
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 8" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15.25" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 11.75" Black
Couldn't load pickup availability
Product Description
Shaft Collar, One-Piece Split, Stainless Steel, Plain Finish, 2" Bore x 3" OD x 11/16" Width, 5/16-24 x 7/8" ScrewTechnical Specifications
| Item#: | 1321599 |
|---|---|
| Bore I.D. | 2 " |
| Collar O.D. | 3 " |
| Collar Width | 11/16 " |
| Type | Split Style |
| Style | One-Piece Split |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Plain |
| Screw Size | 5/16-24 x 7/8 |
| UNSPSC #: | 31163210 |
| TAA Compliant: | No |
