Shaft Collar, Set Screw, Stainless Steel, Plain Finish, 1-15/16" Bore x 3" OD x 7/8" Width, 1/2-13 x 1/2" Screw
(Pack of
1)
SKU:1321184 Item#: 1321184
Shaft Collar, Set Screw, Stainless Steel, Plain Finish, 1-15/16" Bore x 3" OD x 7/8" Width, 1/2-13 x 1/2" Screw
Read MoreFrequently Bought Together
Shaft Collar Two-Piece 5/8" Bore
Couldn't load pickup availability
Two-Piece Split Shaft Collar Assortment 18Pcs
Couldn't load pickup availability
Set Screw Shaft Collar Assortment 47Pcs
Couldn't load pickup availability
Flat Washer Grade 12 Thru-Hardened Steel M12
Couldn't load pickup availability
Flat Washer Grade 12 Thru-Hardened Steel M10
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 5/8-11
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Set Screw 1/8" Bore
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Set Screw 3/4" Bore
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Set Screw 15mm Bore
Couldn't load pickup availability
Waterproof Work Aqua Light 66 LED
Couldn't load pickup availability
IFI 100/107 Top Locknut Grade C 5/8-11
Couldn't load pickup availability
Utility Knife, Folding , 4" Closed
Couldn't load pickup availability
Product Description
Shaft Collar, Set Screw, Stainless Steel, Plain Finish, 1-15/16" Bore x 3" OD x 7/8" Width, 1/2-13 x 1/2" ScrewTechnical Specifications
| Item#: | 1321184 |
|---|---|
| Bore I.D. | 1-15/16 " |
| Collar O.D. | 3 " |
| Collar Width | 7/8 " |
| Type | Set Screw Style |
| Style | Set Screw |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Plain |
| Screw Size | 1/2-13 x 1/2 |
| UNSPSC #: | 31163210 |
| TAA Compliant: | No |
