Shaft Collar, Two-Piece Split, Stainless Steel, Plain Finish, 2" Bore x 3" OD x 11/16" Width, 5/16-24 x 7/8" Screw
(Pack of
1)
SKU:1321164 Item#: 1321164
Shaft Collar, Two-Piece Split, Stainless Steel, Plain Finish, 2" Bore x 3" OD x 11/16" Width, 5/16-24 x 7/8" Screw
Read MoreFrequently Bought Together
Two-Piece Split Shaft Collar Assortment 18Pcs
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Two-Piece Split 3/8" Bore
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Two-Piece Split 1-1/2" Bore
Couldn't load pickup availability
Lock Washer Alloy Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 5 Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/2"
Couldn't load pickup availability
Flat Washer Grade 12 Thru-Hardened Steel M8
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
Autobahn Ergo Magna EZ Crimper Ratcheting Terminal Crimper
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Two-Piece Split 1-1/2" Bore
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Two-Piece Split 7/16" Bore
Couldn't load pickup availability
Shaft Collar Two-Piece Split 25mm Bore
Couldn't load pickup availability
Product Description
Shaft Collar, Two-Piece Split, Stainless Steel, Plain Finish, 2" Bore x 3" OD x 11/16" Width, 5/16-24 x 7/8" ScrewTechnical Specifications
| Item#: | 1321164 |
|---|---|
| Bore I.D. | 2 " |
| Collar O.D. | 3 " |
| Collar Width | 11/16 " |
| Type | Shaft Collar |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Plain |
| Screw Size | 5/16-24 x 7/8 |
| Style | Two-Piece Split |
| UNSPSC #: | 31163210 |
| TAA Compliant: | No |
